Vaše pošta

Na tuto stránku budeme přidávat Vaše názory, podněty, kritiku i dobré zprávy, prostě vše podstatné, co nám napíšete na náš níže uvedený kontakt. Prosím neberte teto krok jako cenzuzru, ale čistě z praktických důvodů jsme museli zvolit tuto cestu, jako ochranu proti neuvěřitelnému množství nevyžádané pošty a inzerátů. Současně bychom rádi odfiltrovali i  osobní korespondenci, vulgarismy a nepodstatné zprávy. Děkujem za pochopení a těšíme se na Vás.

Pište na: info@4zdi.cz

 

Folkování nad Lucernou 2023

Děkuji za koncert, byl nádherný. Moc děkuji za krásný zážitek a zase se někde uvidíme brzo. Ať Vám to hraje.

                                                                                                                                                        (Štefan Struhár)

Moc děkujeme za nádherný večer Folkování. Nemůže být lepší oslava prvního jarního dne 2023, než s krásnou muzikou, kterou tvoří skvělí lidé. Honzík byl famózní. Přání ať se daří a poděkování od diváků z Rohozné. 


 

23.7.2019

Milá kapelo, 4zdi,

byla to paráda, zase Vás vidět na pódiu a poslouchat Vaše písně z velkých beden, tak říkaje z úst do ucha :-) Ač jsem se na venek nijak neprojevoval, ba ani moc neplácal (s tím krámem v ruce to moc dobře nejde), věřte, byl jsem rád, že tam jste, tím spíš, že se mně nedaří navštěvovat Vaše koncerty častěji. Hudba, kterou tvoříte, dává člověku prostor k zamyšlení, dokáže povzbudit i vyvolat úsměv. Děkuju Vám za ni, za přátelské slovo, za podanou ruku a přeju všem Zdem pevné zdraví, veselou mysl a slunce na všech cestách!
Ahoooj :-)!

Luboš Konečný


**************************************************

Luboši děkujeme za náklonnost a hlavně za Tvoje fotky, které svoji službu odvádí na jedničku. Příjemné léto a dobré světlo..:-)

11.10.2018

Milé 4zdi, z cédéček je Vaše muzika překrásná, naživo pak, protkána veršíky a drobnými pikantnostmi ze života kapely, excelentní! Rád jsem Vás opět po delší době viděl a slyšel, jen sobě vyčítám, že jsem si několik Vašich vystoupení nechal "utéct". Je moc dobře, že jste na Folkový špíz zavítali a dali tam zaznít svým písním. K Pavlově poznámce o nošení "dříví" do Náměště tedy nezbývá než dodat, jen houšť a větší kapky!
Ať Vám jde muzika od ruky i od úst stále tak krásně, jako dosud, držte pohromadě, skládejte písně, tvořte nástroje, bavte svět, budeme rádi!!!

Ze Znojma zdraví
Luboš

**************************************************

Velké poděkování Luboši do Znojma, uděláme co budeme umět..:-)

20.7.2018

Dobrý den,

musím vám moc poděkovat za krásný zážitek ze sobotního koncertu 14.7.2018. Zpěv Vaší úžasné Zuzany je neuvěřitelný . Přiznávám, že pro mě byl daleko lepší než od zpěvačky Nezmarů po vás  a ta zpívat taky umí.Určitě se přijedu podívat do Nové Cerekve.

S pozdravem Flaška Ladislav

****************************************************

Láďo nezbývá, než poděkovat za takovou chválu. Díky a naviděnou v Cerekvi.

17.7.2017

Milá kapelo 4zdi,

Vaše hraní na Zubštejně, ač jste byli vystaveni nelidským tepelným a světelným podmínkám, přímo pod ozónovou dírou, bylo parádní. Občasné zahučení v aparatuře a nutné dolaďování nástrojů není na závadu, neboť právě tyto věci dělají živou hudbu ještě živější a záživnější.

Rádi jsme Vás viděli, slyšeli a získali i druhé CD (vlastně to první - Mezi tebou a mnou) Hynku, cédéčko nepřeskakovalo :-)))! Hraje stejně krásně, jako "Ve znamení Vah", a to nemám na mysli jen kvalitu technickou, ale především tu duševní!

Ať Vám to hraje a zpívá  pořád, neustále a furt tak dobře a procítěně a ať se Vám zdaří vše, nač sáhnete :-)!

S pozdravem a přáním všeho dobrého
Luboš ze Znojma

******************************************

Luboši díky a přejeme příjemné léto do Znojma..:-)

11.11.2014

Tak ráda ty vaše písničky poslouchám...a chtěla bych se některé naučit....mít tak noty. Někdy postačí i slova a akordy. Mám moc ráda zejména tu Nic nenaděláš a Bylas.....Tu Nic nenaděláš jsem si už vytiskla s akordy....Všechny ty texty jsou opravdu úžasné. Kdysi se objevoval jeden za druhým, ale to dneska není. Jsem moc ráda, že ta vaše CD mám, tolik mě obohatily, tolik mi předaly radosti. Děkuji. :-) Krásný den. Elena

***************************************************
...Děkujeme moc za milé řádky Elo.....

16.9.2013

Ahoj z Lišova,

posílám velké poděkování za sobotní hraní a zpívání v Hradci, víkendová pohoda ještě doznívá...a chvíli doznívat bude...můžete si připsat další dvě čárky za duše, které vám jen tak nepřestanou věnovat svou přízeň... :-) Protože jsme si nemohli koupit ani jedno CD a jediné, které bylo k mání, jsme nevyhráli, nezbývá, než pěkně poprosit o zaslání těch, která máte,včetně posledního nejnovějšího, poštou na dobírku...

Děkujeme mnohokrát a těšíme se na labužnický mlsání z vaší hudební kuchyně...Věra Cecilka Pexová :-)

**************************************************

...Je jasné, že desky dodá Hynek..:-)) a jinak velmi děkujeme za to že jste. Po každém přečtení podobných vzkazů hned každý muzikant musí pochopit, proč muziku dělá a řádky, které posíláte visí vysoko nad každým honorářem....děkujeme..hodně zdraví  milí Pexovi...

28.10.2010

Ahoj všichni 4 :-)

Nemohu jinak, než napsat pár řádků, protože mě k tomu inspirovalo vaše vystoupení minulý týden na společném koncertu s pražskou partou Hudbanda v hudebním klubu U Náčelníka v Praze 2.
Poprvé jsem Vás slyšela, stejně jako manželé Řezníčkovi z Bouzova, na setkání se Žalmanem v Kališti, kde jste mě velmi potěšili a tak jsem si zakoupila vaše cédéčko, které se rázem stalo mým oblíbeným.
Jak píše můj kamarád, recenzent z FOLKtime Tomáš Pohl, písně se velmi dobře poslouchají, mají sladěné vokály i pěkné melodie. Mně, jako rodilé Jihočešce odkojené písněmi Žalmana a Nezmarů, vaše písně pohladí po duši a lahodí uchu a jisté podobenství s nimi je na místě, což je jen dobře.
Jinak věřím, že navzdory modrým pruhům, malým umyvadlům a jen hrstce přítomných posluchačů, se vám v Praze hrálo příjemně a brzy se sem zase vrátíte. Přeji vám všem mnoho pěkných slunečných dní plných písniček, více koncertů a věrných posluchačů.

Mějte se moc hezky
Lenka

**************************************

...milá Lenko, není pro nás větší potěšení, než číst řádky Tvé a jiné, jim podobné. Doufám, že nám i nadále zachováš přízeň a že se brzy zase někde potkáme. Za ochotu nám napsat velmi děkujeme...:-)))

8.10.2010

Ahojte Čtyři zdi.

Zdravím Vás z  malebné vesničky Bouzov s krásným hradem. Píšu jen proto, že jsme byli s manželem a synkem 25.9.2010 na setkání se Žalmanem v Kališti a Vaše kapela se pro mě stala objevem roku! Byla jsem velmi mile překvapená, přiznám se, že jsem Vás do té doby neznala, jen manžel říkal, že asi slyšel nějaké Vaše písničky na rádiu Samson. Váš koncert byl krásný, koupili jsme si hned CD a od té doby nám neustále hraje. Problém je jen v tom, že CD stále "přetahujeme" sem a tam - z auta domů, z domu do práce, z práce ke kamarádce na oslavu..... Velmi si Vás oblíbil náš sedmiletý syn Tobiáš, tvrdí, že zazpívat "tu jedenáctku" (píseň č.11 na CD, tedy Nic nenaděláš) musí být strašně těžké a že by to určitě nezvládl. Děkuji Vám, že jste mi tento objev zprostředkovali a přeju Vám výdrž a spokojené posluchačstvo.

Andrea Řezníčková, Bouzov

**************************************

...děkujeme za Váš velmi příjemný vzkaz, jež nedostáváme každý den. Jsme moc rádi, že i naše muzika je schopna najít si své posluchače a nabídnout jim cosi pro ně prospěšné. Věřte, že si Vašeho ocenění velmi považujeme a budeme rádi, když zachováte přízeň nejen Žalmanovi, ale i nám. Krásný pozdrav směrem k severní Moravě zasílají s úsměvem všechny zdi...

20.6.2010

Ahoj „kumštíři“,

Z mojich folkových čias som už dávno vyrástol. Na Vašu muziku som dnes narazil úplnou náhodou a nemôžem si pomôcť, púšťam si vás dokola a dokola. Neviem čo ma to napadlo napísať Vám, ale pred očami sa mi spustil fantastický, dávno zabudnutý film. Dík za pohladenie na duši, a držím Vám palce.

S pozdravom, best regards Peter Fukala

20.6.2010

Pisu vam ,protoze  na radiu jste  povidali o vasi website.posloucham   cesky rozhlas olomouc. ted  je tu  kratce pred  devatou vecer. odpoledne jsem si pustil cro sever liberec ,= a ted vecer slysim  radio z olomouce. tady v canade /london ontario , to je 200km na zapad od toronta, 200km do  amer. detroitu. tady jenom na internetu . to je ted 3.hod. rano , v cechach.to je spolecne vysilani ceskeho rozhlasu.  ted slysim  zpravy = radiozurnal. a jinak  moc pekne hrajete.  mam kamarada v rokycanech , ten hraje na steelguitar.  emmonds.se to jmenuje.

Mejte se, Pavel B. 

30.12.2009

S počátkem zimy již potřetí v tomto roce zazněly tóny Folkování nad Lucernou - hudebně zábavného pořadu, pořádaného folkovou skupinou 4zdi spolu s MěKZ Pelhřimov na Malé scéně KD Máj. Tohle předvánoční pohlazení spolu s písničkami 4zdí, exNezmara Luboše Hrdličky a bluesového Tance v jeteli přineslo i překvapení v podobě talentované Marušky Sejkové a dalšího výrazného hlasu Evy Žižákové. Užili jsme si to spolu s asi devadesáti diváky a přejeme do budoucna jen houšť a větší pecky.

Díky Honza Sejk a Jarka

14.11.2009

Ahoj Petře

Díky za skvělý páteční večer 13.
Když jsem nedávno seděl v JH na Schodech a bylo nás tam asi 25, nenapadlo by mne, že brzy se octnu tam, kde nás bude ještě méně. Možná proto je můj zážitek o to intenzivnější. Považuji tento večer za jeden z nejhezčích v tomto roce. A Vám to hrálo úžasně. Škoda pro ty, co jsou konzervativnější a na neznámé nejdou. Přál bych si pro tuhle muziku (a nejen tu Vaši) dělat víc, než jen si přijet poslechnout.
Díky za to, že jsi mne seznámil se zbytkem kapely, toho si vážím. I za nabídku, abych se večer ještě mezi Vámi zdržel. Třeba někdy příště. I když s Tebou bych rád někde sednul a pohovořil.
Přeju Ti, at Tvoje aktivity se převáží na tu správnou stranu.

Zase někdy někde...
Pavel

**************************************************

...díky Pavle. Lidé Tvého ražení a odhodlání jsou zapotřebí vždy a všude. Tím spíše, když chtějí pro dobrou věc cokoliv udělat...těšíme se zas někde...ahoj

16.10. 2009

Ahoj kamaradi,

Moc děkujeme za muziku, bylo to moc příjemné. Vaše písničky mají navíc velmi krasná slova a to dnes vůbec není běžné. Ať vám to šlape a hraní zůstane vždycky radostí, která z vás včera večer vyzařovala. Zdravím vsechny 4zdi a ještě jednou díky, douba...

***************************************************

...I my děkujeme za fotky a za potěšující názor...ahoj

22.4.2009

Chtěl bych kapele upřímně poblahopřát ke STŘÍBRNÉ PORTĚ v oblastním kole PORTA VYSOČINA 2009 a přeji hodně dalších úspěchů. Škoda jen, že nemáte vystoupení v našem regionu. Rád bych si Vás poslechl zase živě.

Zdraví všechny Jenda

********************************************************

...škoda, na severu Moravy bývá dobře, ale je to jenom otázka času. Děkujeme Jene...Pytr...

10.4.2009

Přeji Všem veselé, pohodové a bohatěpomlázkové Velikonoce.
Opět postup na "severu", to je bomba. Ve stejnou věřím i v Hříběcím. 100% vím, že tam se nedostanu, protože jsem v práci. Budu Vám držet palce na dálku.

Pavel od Tábora.

*******************************************************

...děkujeme a věříme, že Ti práce uběhne stejně rychle, jako nám Porta... Pytr...

20.3.2009

Právě jsem se vrátil z mojí první návštěvy Folkování a moc se mi to líbilo. Skvělá muzika, lehký humor - to mne baví. A nepochybně výborný moderátor - Vy. Je pravdou, že kdyby mapa v předpovědi počasí před 18.hodinou vypadala jinak, nejspíš by na tyhle řádky nedošlo. Zda dorazím i příště, to nemám tak úplně ve své moci. Rozhodně však nezapomenu na dnešní zážitek.
A jen tak mimochodem.Oči nás dvou se střetly na velmi blízkou vzdálenost. Já jsem ten divák, kterému jste říkal, že tou uličkou půjdete ještě jednou.

Tak at se Vám daří.
Pavel od Tábora

*******************************************************

...děkujeme za reakci, za návštěvu i za obětavost při dopravě na Folkování za nepřízně počasí...jen houšť. (není myšleno počasí)  Pytr.

10.3.2009

Gratuluji k 1. místu v Samsonových štaflích.Už jen 2krát to zopakovat a jste v rádiu natrvalo.My posluchači si to přejeme.

Pavel od Tábora
Ahoj

*******************************************************

...děkujeme všem za hlasy i za reakce...Pytr

6.10.2008

Ahoj,

v zamyšlení nad MRAUFESTEM se P. Sejk zmiňuje o zesnulém kamarádovi Milanu Doudovi. I když to není příliš podstatné (a omlouvám se, pokud to působí újmu), ale měl jsem v dětství v Pelhřimově, ve Friedově ulici, kamaráda(než se naše cesty rozešly - studium a odstěhování) stejného jména. Později jsme se už viděli jen vyjimečně. Pokud nejde jen o shodu jmen, budu se snažit ho do Čakovic příští rok (a nejen)dojet "pozdravit". Jsem si jist, že tam bude.

Milan Bartoška

********************************************************

...určitě přijeď, mám ten samý pocit...Pytr.

25.9.2008

Milá kapelo,

nikdy jsem nebyl moc přes folk a českou hudební tvorbu obecně. Jednou jsem si tak pro zajímavost pročítal stránky pelhřimovska, kde je o vás taky zmínka. Protože jsem tady v minulosti strávil pět let svého života a ve svých 21 tam do dneška mám spousty přátel a celou Vysočinu ze srdce zbožňuju, zajímalo mě, jak hrajete. Chtěl bych vám říct jedno: po poslechu vašich ukázek a videoklipu jsem si vás zamiloval :-) Mám hrozně rád konkrétní lidskou muziku a divím se, že teprve teď mě to přivedlo až k vám, potažmo k folku.

Vaše muzika a zvlášť klip k "Pláč i smích" mi tak nějak učarovaly... Nevím čím to - asi tím, že nejste komerční, že vaše texty jsou nestrojený a nehrajou si na hluboký (protože ta lidská hloubka prostě JE v nich), a taky tím, že to děláte pro radost. Přeju vám jen a jen to dobrý a ať vám to hraje...

Tibor Varga

********************************************************

Díky za chválu Tibore....

15.9.2008

Mrau-sen

Mraufest...pro mě už trochu srdeční záležitost..
Mraufest...rok těšení se na něj..
Mraufest...nádherné místo..
Mraufest...jabloně a mírumilovný stín..
Mraufest...dobří lidé..
Mraufest...hudba bez stereotypu..
Mraufest...statné 4 zdi..
Mraufest...západ slunce za jevištěm..
Mraufest...stodola naplněná pohodou..
Mraufest...inteligentní moderátor, úžasný člověk, kterého si nesmírně vážím..
Mraufest...touha..
Mraufest...chladná noc a hřejivé rozhovory..
Mraufest...nebe pocákané hvězdami..
Mraufest...probuzení protkané slunkem..
Mraufest...nesnadné odpolední opouštění Mrau-snu..
Mraufest...děkuji..
Mraufest...rok těšení se na něj...

Zdraví Vás KáŤa Hořáková, z místa, kde třpytí se rybníky a tančí les...
..."Lidé nemají KŘÍDLA, protože se bojí LÉTAT."

*************************************************************

...děkujeme za Tvé sny Káťo...

8.9.2008

Petře ahoj.

Nedá mně to nezareagovat na tvůj článek o Mraufestu na vašich webstránkách.
Cítil jsem se u vás dobře a je fajn, že někdo najde sílu a chuť takovéhle
akce organizovat.Zlý řeči atd., jak o tom píšeš, vždycky někdo utrousí.
Ale znáš to - Psi štěkají, ale karavana jde dál.

Takže ještě jednou dík za pozvání, hrálo se mně u vás dobře a rád si zahraju
/bude-li na mě nálada/ kdykoli příště.
J.Šmidt

1.9.2008 - Mraufest

Děkuji Vám za skvělý festival.Klidné až rodinné prostředí,skvělý výběr kapel,z nichž některé lze považovat za "hvězdičky",výborný moderátor. Kvalita interpretů měla stoupající tendenci,alespon mám ten pocit.Vždytˇ kdo zná TajFun,Kitchen band-možná pár místních,Jirku Šmidta,Duo Jir-Ka -možná ti více zasvěcenější či brouzdající po internetu.Tyhle všechny jsem slyšel poprvé naživo a byl příjemně překvapen.Vrcholem pro mne byli Jen tak tak a "přeletky"-obojí letos hrající ve vrcholné formě.Dobrou náladu mi dodala i Vaše kapela či "Krakonoška".Možná chyběla větší mediální propagace,která by přivedla víc lidí.

Držím Vám palce a těším se na další akce Vaší kapely.
Pavel od Tábora

**********************************************************

Díky Pavle - myslím, že obsah Tvého sdělení má vyšší hodnotu, než současná tvrdá měna česká... 

1.9.2008 - Mraufest

Za Váš festival děkujem, přijeli jsme od Benešova a nevěřili svým očím ani uším...Prostředí do kterého jste Mraufest zasadili dýchá člověčinou na každém kroku a muziku jsme si opravdu užili. Těšíme se znovu na další setkání...Jarka

***********************************************************

Bylo nám ctí a děkujem...

Srdečně vám blahopřejeme k 2.místu na Notování pod Vyšehradem a přejeme další úspěchy. Vaši fandové a přátelé Jenda a Maruška z Opavy.

***********************************************************

Děkujem za přání a myslím, že v listopadu ještě valíme na váš směr, hned dvě místa v jednom dni. Buďte zdrávi. 4zdi

Ahojky kapelo,

prohlédla jsem si vaše nové stránky a mám dotaz: něco jako návštěvní kniha už nebude? Jinak chválím, i když první dojem byl trochu moc ostrý a hranatý,jsou teď víc podobné těm z oblasti businessu. Taky to, že nejde přecházet z jedné fotky na druhou, ale musí se vždy ta která zavřít, mě trošku zdržuje. Ale jinak jsou přehledné, určitě se dobře obhospodařují :). Berte to jen jako popichování hnidopicha - jsou to opravdu pěkné stránky!
Jinak se mějte skvěle, těšíme se na Marufest.

Rejka Hudbandová

***********************************************************

Ahoj Rejko, díky za kritiku i chválu. Pro přecházení z jedné fotky na druhou není nutné vždy tuto zavírat. V horní třetině otevřené fotky se při najetí myší objeví tlačítko "Další" a naproti "Zpět". Pytrísek