Folkový dvoják plný energie

    Do Plzně na výchovný koncert mezi děti jsme jeli s rozpačitými pocity. Nikdy jsme nehráli pro posluchače mladších ročníků, tím spíš těch nejmladších. Přiznávám, že z televize i ze života mám nejspíše lichý, mírně pokřivený pohled na hordu dětí ve školním věku. Dokonce jsem se přistihl v pocitu mírného strachu.

Střih.

Vyrazili jsme s mírným předstihem - kdyby něco a ono, světe div se, jako že jo. Neprozřetelně tušíc, že město piva je už nedaleko, jsme zastavili na benzině. Chápejte káva, párek, protažení kostí. :-)

Po nalodění Hynek: "...co to před námi bliká? To jako že hasiči?..."

   Realita byla za minutu jasná. Stojíme 40 km před Plzní a čas dojezdu se rozhodně nesměje, spíše vysmívá. Obraz 300 metrů za nehodou. Nic nevidíme, jen účastníkům držíme palec, aby to zvládli. Další a další blikačky...Píšeme do školy, že to nevypadá. Ufff, to není dobrý. Z ničeho nic se kola mírně pohnula a pak zase...Sláva, jedeme.

   Příjezd 20 minut před hraním a my netušíme, co nás čeká...Hraní na hubu je vždycky vošajstlich, tím spíš, když na druhé straně sedí horda.

   Vychází slunce v duši. Krásná kaple se skvělou akustikou na Základní škole Martina Luthera. Současně s námi vstupuje i naše objednavatelka, zpěvačka, divadelnice, učitelka na 2. stupni, vedoucí ŠD Jana Hoffmannová.

   Od této chvíle už nic není problém. Dva koncertíky pod názvem VÝCHOVNÉ proběhly formou předávání energie a já mám pocit, že příjem vysoce převýšil výdej. Takové perpétum na druhou. Ty děti prvního i druhého stupně byly neuvěřitelné a zájmuchtivé. Hynek chvilku povídá o výrobě kytárek.

Střih.

  Pokud v některých jedincích zůstane alespoň mírná stopa toho, že to dává smysl a že muzika je jeden z nejlepších komunikačních prostředků, pak onen smysl nechť je naplněn. Kéž by. Ale to už je na poli, do kterého jsme seli. Rozhodně po této zkušenosti nemám strach.

  Moc děkuji za takovou lekci. Netušil jsem, že v podzimu života mám zbytečné obavy. Rád bych se zase vrátil do škamen, ale už to nejde.

Foto: David Švarc, Pytrísek

 

************************************

Poděkování škole.

    Dobrý den školo, lidé, pane řediteli. Zprvu se přiznám, že dotlouci se na Vaše pomyslná mailová vrata nebylo úplně jednoduché, ale povedlo se.

 

     Za naši kapelu 4zdi bych rád poděkoval za možnost prezentovat folkovou muziku ve Vaší škole mezi diblíky a staršími rozumbrady…Vše jsem napsal na naše stránky, včetně svých osobních pocitů. Viz:

https://www.4zdi.cz/cz/novinky/6521095681d94-folkovy-dvojak-plny-energie#content

 

Rád bych vyjádřil velký dík a pro nás i poznání dobrého.

Velmi nás bavilo prezentovat folk mezi děti, protože nejsme v těchto vodách úplně jistí. Tímto bych poděkoval za osvícenost paní učitelce Janě Hoffmannové a všem, kdo se na této aktivitě účastnili. Velmi rádi jsme si odvezli hodně energie pro dny další a odjížděli s otevřenými ústy…

 

 S přáním nechť se Vám daří na frontě vzdělávání. Orná pole ať jsou zaseta bylinami a obilím. Co nejméně blínu, pýru a nakonec i postřiku. Mějte se krásně a děkujeme za novou zkušenost.

 

V úctě za 4zdi

Petr Pytrísek Sejk

 

  Zpět na přehled novinek