Železnorudské memoáry

     Železná Ruda je místem pro tvrdé povahy. Žil jsem tady a znám, jak málo teplých dnů v roce tady potkáš...to všechno pro ženskou povahu zařídí své a může mít trvalý a nevratný vliv pro dny další....Richard Aška řečený "Rejža", můj kamarád tady žije od nepaměti, v čase před oněmi lety jsme spolu hrávali, pili pivo a trávili dost času, tentokrá volá: "...rád bych udělal folkfestival zkus udělat dramaturgii..."

Všecho postupně klaplo a v neděli 27.8. večer vše proběhlo. Jindra Kejak, Poslední šance Mirka Ošance, 4zdi, Víťa Troníček trio, Epydemye, a Robert Křesťan s Druhou trávou.

      Ačkoliv pršelo a nevlídno pro první ročník potvrzovalo železnorudskou tvář, lidé, kteří byli pod stanem byli neuvěřitelní. A tak za téměř stálého deště hráli muzikanti pro publikum, které má pro mě nálepku těch nejtvrdších folkařů a především posluchačů...Byli jste prostě skvělí a děkujeme. Komu je třeba poděkovat, je Rejža. Kamarád a člověk, který rád udělá cosi, co ekonomicky nemusí vyjít...ale věří. Rejžo díky, bylo to nezapomenutelný...Kéž bys to dokázal opakovat....Vydrž...Zatím bylo sneseno dřevo a zápalka zapálila třísku...určitě se ti ten folkový oheň rozhoří..:-)

  Zpět na přehled novinek