SLANÝ, FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ, STUDENKA

…4zdi na čtyřech kolech aneb1000 km po vlastech českých…

Naši věrní a milí přátelé,
následující odstaveček je obrazem uplynulého víkendu, který se opravdu nesl v duchu muzikantském a to se vším, co k životu kočovnému patří.

Den první- pátek:
  Na pozvání písničkářky Simony Klímové jsme se přesunuli nevlídným počasím do středních Čech- přesněji do Slaného, kde nás o to vlídněji přijala kavárna „Letící slunečnice“. Prostředí bylo víc než domácké, neboť každý z nás obdržel papuče, ve kterých jsme se cítili jako v bavlnce- snad jen Pytrísek, kterého zřejmě ještě pořád hřeje mládí, zhruba v polovině hodinového koncertu rezignoval se slovy, že je mu vážně moc teplo a papučí se vzdal. Jelikož ani to ho nezbavilo pocitu horka, pokračoval zahrnutím svých nohavic! A protože se v komorním prostředí kavárny nehrálo ani na aparát a hosté kavárny byli víc než dobře naladěni z předchozího recitálu naší hostitelky, ubíral se tento koncert tím správným směrem až do zdárného konce. Velký dík za pozvání a organizaci patří Simče!

Den druhý- sobota:
   S optimismem pod kůží z předchozího večera ve Slaném jsme podnikli přesun na Ostravsko, kde jsme se představili hned na dvou soutěžních přehlídkách. Ta první se konala ve Frýdlantě nad Ostravicí a nesla název Beskydské folkování. Dali jsme k dobru titulní píseň z CD, doplnili Nedospalou, pak jsme si s chutí zahráli Málo dní zbývá a trochu drze jsme zařadili novinku- píseň Kolem nás- jelikož se tato skladba písní osvědčila, zahráli jsme stejný program i ve Studénce na jubilejním dvacátém kole Folkového výprodeje, kde jsme společně se skupinou Špunt obdrželi zvláštní ocenění poroty za vokální a instrumentální projev. Vítězem ve Studénce se stalo jedinečné duo Hluční sousedé- vřele doporučuji! Výsledky z Frýdlantu nám zatím nejsou známy, protože jsme museli odjet včas do Studénky. Obě defilé se konaly v nadstandardních podmínkách technického zázemí i prostor místních KD. Výběr kapel, které zde byly k vidění a slyšení byl docela pestrý. Nicméně více skutečného folku zaznělo ve Studénce, kde se skladba kapel hlavnímu organizátorovi přehlídky Miroslavu Lukášovi skutečně povedla. S kým vším jsme se potkali najdete ve fotogalerii. Jestli to můžu sám za sebe zhodnotit, tak to byl prostě úžasnej muzikantskej víkend se spoustou setkání, legrace, písniček a kilometrů, kterej asi hned tak nedospíme. Jen těžko se nám muzikantům vrací do reálného světa!  

( Hynek )

  Zpět na přehled novinek