NOTOVÁNÍ POD VYŠEHRADEM 08

2. semifinále Notování pod Vyšehradem proběhlo 3. dubna 2008 v obvyklých prostorách P klubu v Trojické i v obvyklých časech. Oficiální soupiska postupujících kapel ze základního kola zněla takto: Bob a Bobci  z Křižanova, Městská z Veleně u Prahy, duo Passage  z Jablonce a Prahy, písničkář: Pepík Pithart z Prahy a my. Kapela Městská nedorazila a proto ji narychlo nahradila Hudbanda z Prahy. Hostem se stala pražská kapela Načas.
  Celý večer probíhal dle tradic jak formou, tak i obsahem. Dle výsledkové listiny jsme obsadili 4.místo, což je pro nás trochu sklamání, ale král hodnotitelů - divák - má moc nejvyšší a my ji respektujeme. Další informace dodám a zprostředkuji jakmile se objeví oficiální výsledky i vyjádření recenzentů...

...převzato z Folktime...

Publikum, které sál v Trojické zaplnilo opět velmi pěkně, stanovilo obodováním nejlepších písniček večera toto pořadí jeho účastníků:
5. místo: písničkář Pepík Pithart (Praha) – 42 body,
4. místo: skupina 4 zdi (Pelhřimov u Kojčic) – 57 bodů (z toho 21 bodů za píseň Díra v plotě na 5. místě mezi písničkami),
3. místo: duo Hudbanda (Praha) – 65 bodů (z toho 26 bodů za píseň Král a blázen na 3. místě mezi písničkami),
2. místo: duo Passage (Praha + Most) – 69 bodů,
1. místo: skupina Bob a Bobci (Křižanov) – 103 body (z toho 25 bodů za píseň Za vším hledej ženu, 27 bodů za píseň Vojenská a 32 body za píseň U všech čertů, na 4., 2. a 1. místě mezi písničkami).

Rozhodnutím diváků se tak přibyl k vítězi prvního semifinále, souboru Tamaral, druhý finalista, soubor Bob a Bobci. Kdo se stane třetím finalistou z vůle diváků, se dozvíme v závěru třetího semifinále soutěže, ve čtvrtek 15. května (tj. první pracovní čtvrtek v květnu 2008!). Téhož večera určí Pořadatelská rada Notování pod Vyšehradem ze semifinalistů dva až tři další finalisty bez ohledu na to, ve kterém semifinále kdo hrál. Finále V. ročníku Notování pod Vyšehradem proběhne ve čtvrtek 5. června v P-klubu Trojická.

  Zpět na přehled novinek