MORAVSKÝ VRABEC - Č. TĚŠÍN

Cestu na sever Moravy již poměrně dobře známe a občasné zastávky na známých benzinkách se staly již neodmyslitelnou tradicí. Jinými slovy se dá říct, že ovčí sýr trávíme poměrně dobře..
    Poslední výběrové kolo Moravského vrabce bylo zasazeno do severovýchodního výběžku Moravy - do Českého Těšína. Původní přihláška směřovala do Mohelnice, ale kapelník hlásil záludnou chorobu, a proto tedy Těšín.
    Třináct soutěžících byla slušná porce muziky a tak bylo celé odpoledne co poslouchat. V tomto místě musím konstatovat, že Morava je svým hudebním produktem trochu jiná, než kraje České. Mám pocit, že vliv folklóru, bigbítu, ale i různých národnostních prvků, charakterizujících každou oblast od oblasti trochu něčím jiným, vytváří na plastické mapě tohoto žánru velmi pestře zbarvený, členitý, ale náramně majestátný vrchol jedinečného vzezření i významu. Proto naše naděje na postup do Karviné se odehrávaly pouze na velmi spekulativní úrovni.
     Výsledek nás ale velmi potěšil, protože jsme se probojovali třetím místem ze šesti postupujících a Zuzka si odnesla první místo za zpěv…
     Z toho plyne, že za čtrnáct dní, 19.4. budeme mít opravdu napilno, neboť je nutné současně hrát v Karviné a také v Hříběcí na oblastním kole Porty…
     V tuto chvíli jednáme s nejmenovanou leteckou společností o pronájmu vrtulníku, pokud by se nepodařilo dojednat, doufám že nebude muset startovat jiný v podobě záchranné služby…..
     Fotky ve fotogalerii, fotil Hynek a  Zdeněk Praus

Pytrísek

...Převzato z informací Moravského vrabce...

IV. postupové kolo, sobota 5.4.2008, Jazz klub "Střelnice"
Český Těšín
Počet soutěžních skupin: 13

Postupující skupiny:

I. DOBRÁ POLOHA

II. KRYSTAL

III. 4ZDI

další postupující, bez udání pořadí

DOJEM

GOODWILL

WHISKEY RIVER (Polsko)

Nejlepší vokalistka Zuzana Holubová (4ZDI)

Nejlepší instrumentalista František Karlický (PTAČOROKO - dobro, mandolína)

Porota:

1) Ota Maňák
2) Libor Cenek
3) Alena Kabelíková

  Zpět na přehled novinek