TÁBORSKÝ KOKTEJL 08, XXXVIII.NÁMĚŠŤSKÁ PLACKA

PŘELET NAD VYSOČINOU II.

             „….tento způsob letošního vystupování našeho před lidem českým, zdá se mi býti vpravdě  trochu nešťastným….“ –  parafrázuji náš nedostatek volných víkendů i dnů všedních pro muziku. Jako by nestačil ten fakt, že Hynek se pouští do budování svého rodinného hnízda a oba pražáci mají taky omezené možnosti, nastupuje ještě třetí fenomén a to ten, kdy z kraje roku domluvené termíny vystupování se kryjí s termíny těžce vybojovanými na kolbištích folkových. Logicky vznikají takzvané „přelety“ přes naše území různého rozsahu, jejichž výsledkem je i celkově slabý účinek onoho muzikantského šlehu. Letos se obzvláště daří. Již dnes je známo, že nás čeká přelet ještě jeden a to v termínu Porty….
    
          Tedy když přelet, tak letmo. U Jordánu radostně poskakovaly a tančily děti a v příjemném počasí se hrálo až dohalelůja. My jsme zaznamenali pouze produkci polobigbítového DRCu z Českých Budějovic a po naší troše do mlýna už zbývalo tak pouze pět minut na to, aby Hynek obšťastnil asi 25 známých , příznivců, fanynek i fanoušů a pak směr Náměšť..Díky Cugrunte i Míro Fau…

     Před Náměští nad Oslavou dochází benzín. Je něco kolem půl deváté večerní a žíznivá Oktávka dojíždí do přestávky, která rozděluje soutěžní  večer. Protože hrajeme předposlední, nahlas vydechujeme a už víme, že nejhorší část dne jsme překročili ve zdraví. Tady už bylo možno vyslechnout více a tak Tony Linhart, Pavel Pokorný, Hluboké nedorozumění, Špunt….se stanou náplastí na naši celodenní rozervanost…Po naší produkci už jsme nestihli Honzu Řepku, který vystoupil v netradičním duchu a s tanečnicí v zádech. Pak už výsledky hlasování plebiscitu a radost z třetí příčky. Těšil nás i zvuk a nebýt závěrečného neúnavného „nahoukávání“ v poslední písni, řekl bych, že byl víc než dobrý…I tady jsme byli moc rádi a věřím, že zas někdy brzy….

Pytrísek

Více ve fotogalerii - Foto Lucie Novorková a Hynek

  Zpět na přehled novinek