PORTA RYNÁREC

PŘELET TŘETÍ, ANEB PORTA ŘEVNICE, RECITÁL RYNÁREC

     Nevím jestli věříte na osud, či okolnosti. Někdo říká, že termín "osud" je pouze výmluva na řešení, která jsme měli zvládnout a nezvládli. Já bych ale rád o něčem, co vcelku zvládáme, přesto mám pocit, že se to děje bez našeho většího přičinění.

     Ano mluvím o tom, že zatímco předloňské hraní napříč sezonou bylo trochu o krok pozadu a ne úplně „dovařené“, což začlo již zpožděním vydání naší desky a to loňské bych označil jako vcelku vyrovnané a rovnoměrné, tak to letošní by se dalo směle označit gastronomickými výrazy tlačenka či ražniči a to v duchu snahy narvat do jednoho termínu několik vystoupení a to vše skloubit se vším ostatním. Proto i tentokrát hned tři vystoupení za jeden den a …..výsledek?

     Dal by se vyjádřit trochu lascivním povzdechem…“.. celodenní snahou shromáždit éterické zážitky, usnul jako špalek, orgasmusu nedosáhnuv“…“  Tak nějak zeširoka bych popsal jednoduché - zase jsme se honili jako psi a nikde jsme pořádně nic neužili.

    Na Portu jsem se velmi těšil. Vyjeli jsme včas. Jedna nezbedná vteřina na výjezdu z Barandovského mostu však plány mění a my nejedeme výpadovkou na Strakonice, ale spíš do města piva a bluegrassu. Přichází ironické momenty, kdy spěcháte, ale nepochopitelným způsobem se od určeného místa vzdalujete. Začíná nám již dobře známý boj s časem a do Řevnic přijíždíme něco málo minut před naším vystoupením. Ještě nezaprezentováni, ale již po odevzdání výkonu na soutěžních prknech na chvilku usedám do hlediště, abych zaslechl dvě písně Vabank Unitu a pak zase honem dolů do Řevnice, kde recitálování jest…

    Máme tři hodiny na to, abychom se trochu najedli a vrátili do Rynárce, kde od 16hod hrajeme na oslavě 20. výročí Divadelního souboru..( mezi nimiž máme kamarády, kteří nám pomáhají s Folkováním)…

Na nádvoří Rynárecké fary přijíždíme 7min před čtvrtou, naštěstí je tady posun a následuje výdech, nádech, výdech…Pak už vše v duchu vzpomínek, jak to asi pokračuje na Portě??
A co na závěr? Možná lidová moudrost o jedné zadnici a několika židlích, anebo často připomínaná rada mého otce – „…Když celý pivo nemůžeš, dej si alespoň půl, ale nikdy netlač na pilu …milý vole..!!!

Pytrísek

Fotky v galerii nafotil Hynek

 

Výsledky národního finále Porty 2008

1. Xindl X – Praha
2. Přelet M.S. – Blovice
3. Šeginy – Praha
Postup do mezinárodního finále v Ústí nad Labem
Hluboké nedorozumění – Praha, Pavel Houfek Band – Teplice, Simona Klímová – Slaný, Bossorky – Úpice
Zvláštní ocenění
Good Will – Ostrava za hru na dobro, Jiří Fryč – J. Hradec za hru na kytaru, Quanti Minoris – Brno za instrumentaci

  Zpět na přehled novinek