PĚT LET KAPELY

Pět let skupiny 4zdi...


        Dvacet sedm hraní v roce 2008 – prozatím!!…
               4zdi v rádiu aneb Jdu na Sever- jdu na Jih… Jedu na Sever- jedu na Jih…
  Zasvěcení „Cimmrmanologové“ vědí, čí slova jsem si protentokrát půjčil. Nicméně nechme divadlo divadlem..

     Třetí zářijový víkend šlo totiž zase výhradně o muziku… S kapelou jsme opět brázdili Čechy a to různými směry. Devatenáctý zářijový den jsme zavítali do Přerova na pozvání tamní kapely Špunt. Hotel Na Jižní v Přerově nás přivítal vlídně. Salonek, ve kterém se hrálo, byl naplněn publikem tak z osmdesáti procent. Nastoupili jsme po Špuntech a ve velmi příjemné atmosféře odehráli hodinový recitál. Po nás Žamboši. Celé vystoupení bylo díky publiku naprosto bezprostřední a díky tomu se nám Přerov o půlnoci opouštěl jen velmi těžko...
 
    …z východu na Sever…

       Český Rozhlas Sever- čili studio v Ústí nad Labem nás očekávalo- přijeli jsme na minutku přesně. Pro tentokrát ve složení já a Pytrísek jsme na pozvání Mirka Ošance zavítali do rádia do pořadu Zvukový Portýr. Prozradili jsme o kapele to nejdůležitější, zúčastnili se hlasování v anketě Mošna a tipovali nejprodávanější desku měsíce. Zde jsem podlehl tipovacím schopnostem zkušeného barda Pytríska… Do soutěže Mošna jsme zařadili písničku Pláč i smích- měsíc se budeme snažit na rádiu s touto písní prorazit- tak nás v tom nenechte a pošlete nám, prosím, hlas na Sever! Po živém vstupu jsme se potkali s příjemnou partičkou Stráníci a po půlhodince muzikantských drbů jsme nasedli do auta a jeli do Prahy, kde nás již ve studiu Country rádia očekával Milan Schmidt. V dalším živém vstupu jsme ve dvou vstupech bilancovali zejména Portu 2008 a její finále. Kdo poslouchal, měl tu čest slyšet záznam z Porty- dvě naše z brusu nové písničky- Kolem nás a Díra v plotě.

     Co dodat - kapelu tmelí podobné akce a i ty bilance uplynulých let a koncertů. Každopádně Vás nenechám na pochybách - aktivity čtyřech zdí letos ještě rozhodně nekončí! Čeká nás Folkový Špíz a Folkování nad Lucernou - tak určitě přijďte. Prostřednictvím fotek se s námi mrkněte třeba… do rádia.

Hynek

  Zpět na přehled novinek