FOLKOVÁNÍ ZIMA 08

      Zatímco na podzim Mraufest oslavil čtyřletou tradici, vánoční Folkování dovršilo dvouletý cyklus právě v prosinci ve svém tradičním čase i na svém tradičním místě. A nebyla to tečka ledajaká..

 

      Již podtitulem zdůrazňujeme, že Folkováni nad Lucernou je pořad nejen o folku a také proto zahajovalo Trio komorní filharmonie Vysočiny v obsazení Petr Lisý – violoncello, Stanislav Žaloudek – viola a Dita Urbánková Čeledová – příčná flétna. Jejich komorní vstup klasickou hudbou a koledami předznamenal sváteční večer, ve kterém již od začátku divákovi bylo jasné, že důstojnost blížících se svátků nebude ponížena.

 

      Pavel Pokorný z Třebíče přivezl svoji škálu písní s duchem přemýšlivých textů a specifickým výrazem jemu vlastním. Svoji přítomností nabídl poklid písní ze svých CD i příjemný dotek humoru v podobě alternací a teorií na téma: “..Jak zakoupit moje CD bez oběživa…“     

 

      Můj vysněný pokus o vážný akt dirigování tělesa snad vnesl trochu humoru mezi diváky, ale mé zjištění, že ze mně dirigent věhlasného formátu už těžko bude, opět nesmlouvavě ohraničilo pevným pilířem mé životní možnosti.     

 

      Šestet v Pelhřimově ještě nezpíval. Myslím, že jejich vystoupení si diváci velmi užili a možná byli i trochu zaskočeni kvalitou výběru repertoáru i provedení. Celkově plnost projevu umocňoval velmi dobrý zvuk tradičních zvukařů Martina Dufka a Zdeňka Bourka a Šestet poprávu sklidil co zasel.

 

      Závěr jsme obstarali my (4zdi) s výše zmiňovaným Triem…Zakončení třemi známými písněmi z našeho repertoáru s úpravou pro trio, sklidilo nebývalý úspěch a protože se taková fúze nekoná každý den, zaznamenali jsme ji i na TV kamery. Vzniklé patnáctiminutové DVD je skvělou památkou a pro skalní i výzvou k zakoupení. V krátkém čase pověsíme výsek záznamu na naše stránky..

 

      Co dodat? Vylosovaní výherci opět nešli domů s prázdnou a počet návštěvníků nám jasně potvrdil, že podobné večery mají v Pelhřimově smysl. Tedy hurá do Folkování roku 2009…Fotil Hynek...

 

Pytrísek

 

  Zpět na přehled novinek