ELIZABETH VON ŠTRÁÁ..SSE NA FOLKOVÁNÍ

          Folkování nad Lucernou svým termínem konání tak trochu nastoluje vládu nového ročního období a zbavuje kompetencí to dosavadní. Leč téměř vždy nastává stejný scénář počasí, který je ponejvíce podobný tváři naší politické scény..Totiž bezúčelná snaha vše definitivně promarněné a zmeškané, dohnat na poslední chvíli. A tak jakoby příroda vracela nesmyslnost počínání našich „nejvyšších“ zpět touto cestou…Ale protože jsme již prozřeli, připravujeme se na obojí včas a začínáme býti otrlí jak k politikům, tak i k počasí…Odměnou nám je pak příjemné kouzlo večera, když se podaří…
          Tento večer dostal od nejmenované osoby přídomek – „nejpodařenější“. Ale já vím své o tom jak endorfíny bouří téměř pokaždé, jenom mají možná jinou rychlost, či jiný směr.

                  
     Svůj malý díl večera jsme odkrojili hned v úvodu, kdy Hynek se Zuzkou zahájili písní „Půlnoční vernisáž“ a potom ještě při překročení pomyslné poloviny večera – to zase Masírka a já jsme společně nabídli pjosoňku „Don Quijote nápadů“..
     X-TETi nastoupili do ringu s trochou virů ve své mužské a jediné schránce sdužení, (na obhajobu Epy de Mye musím říct, že onu nákazu si Štěpán přivezl z Hradecké větve mutace a ne že by problém nastal při sdílení malé šatny..), ale na výkonu, ani kvalitě to nic neubralo a jejich upravené černošské spirituály i další známější „kousky“ příjemně ohřály malý sál KD, zaplněný bezmála stovkou diváků.

                 

     Dvojice divadelníků Míra Kumžák a Jenda Brož měla za úkol, ostatně jako vždy, pobavit čímsi. Třeba mluveným slovem…Ani já jsem se nedozvěděl s čím to vlastně přicházejí…Tentokráte zvolili kombinaci mluveného slova se zpěvem. Jediná a hlavní podmínka k jejich doprovodu byla nutnost rozladit nástroje a zábava mohla běžet. O to úsměvnější bylo, když při každém refrénu písně „Skákal pes…“ se přiběhla poděkovat Elizabeth von Štráá..se – totiž právoplatná to členka sdružení Epy de Mye.

                   
     Ti nastoupili hned po všech tradičních procedurách, losování i po produkci Milana Čombeho Lhotského s jeho pozvánkou na Oblastní kolo Porty. A bylo co poslouchat. Tahle kapela už určitě nikoho nenechá na pochybách, kdo je na podiu pánem a v Pelhřimově po sobě zanechala skvělou vizitku skromnosti i muzikálnosti v míře víc než vrchovaté.

                                                

     Zbývá dodat, že o skvělý zvuk se zasadil Zdeněk Bourek a další Folkování dorazí 18.června znovu do Pelhřimova. Věřím, že dorazíte i Vy!!!

 

Pytrísek

Foto:  Hynek

  Zpět na přehled novinek