Lázně Bělohrad

Silnice poblíž Ždírce nad Doubravou by se daly pojmenovat v hokejové hantýrce termínem „Power play“ - doslovnému překladu bych se však vyhnul a použil výraz "náhlá smrt". Pokulhávání v zácpách u Pardubic snad „valach před Irskou lavicí“ a babí léto v Lázních Bělohrad, kam jsme dorazili po 3.5 hodinách jízdy, pak asi rajskou zahradou pro čerstvě přezuté zimní pneumatiky Hynkovo Octavie. Zhruba 160 km jsme ještě tak dlouho nikdy nejeli a tak nudu v autě neustále provětrávala moderátorka navigace, otravně opakující frázi o překročení povolené rychlosti.

Večer Mirka Ošance s názvem OBJEVY ZVUKOVÉHO PORTÝRA  je postaven na hodinovém koncertu dvou kapel a na jednom úkolu pro každou z nich. Totiž vpravit do svého repertoáru dvě písně náhodně vybrané Mirkem (nacvičené přes internet) a ty pak spolu s ním prezentovat chudákům posluchačům...Trochu Mirka podezřívám z toho, že si postupně vytváří síť kapel po celé republice, kde si bude moci dle libosti výběru kapely i skladby kdykoliv zahrát. Je faktem, že jsem nikdy o Mirkových nápadech nepochyboval a za naši kapelu rád konstatuji, že nás tento velmi bavil.

Večer zahájili naši kamarádi Jen tak taci z Jindřichova Hradce a v druhé polovině jsme vystoupili my. Těžko budu komentovat názory posluchačů, ale my jsme byli spokojeni velmi. Nejen s nimi, ale především se zvukem a s pohostinnou náladou která v sále panovala...tu jsem využil bezezbytku a za zapůjčený popruh ke kytaře, který měl Mirek ode mně na Mraufestu, jsem tady požadoval jeho tričko.( Pozn. ..nejsem zrovna ten, který mnoho přemýšlí nad tím co na sebe pro daný okamžik a tentokrát to opravdu nešlo...) Mirek souhlasil. Spíš neměl jinou volbu, protože naše fyzické propozice vykazují obdobné hodnoty a jiný dárce v sále opravdu nebyl. A když je někdo jediný, pak prostě musí!!

Domů již ve větší pohodě a s načerpanou energií do peří již každý sám...
I vy budete mít možnost poslechnout střípky z tohoto večera v pořadu Zvukový Portýr na stanici ČR Sever. Až přijde ten okamžik, určitě Vám dáme vědět včas a do té doby poslouchejte muziku a choďte na živé koncerty...Třeba i na ty naše...

Pytrísek

foto: Mgr. Petr Ďoubalík

  Zpět na přehled novinek