Koncert Tábor

Od zkoušky zvukové až po zkoušku dechovou…

Symbolicky by se dalo říci - „Pejřimáci“ převalili kopec… a skutečně tomu tak bylo, neboť poslední třináctej pátek letošního roku (mimochodem to byl třetí v defilé roku 2009), se naše čtyřka odebrala za svými „věrnými“ do Tábora. Na pozvání našich skalních příznivců Lucky (Strike) a Jirky Novorkových jsme zavítali do Divadelní kavárny v Táboře. A i přes pátek třináctýho se snad dá čestně prohlásit, že jsme „Přešli Jordán…“ celkem bez zjevných potíží.

Odbyli jsme zvukovou zkoušku- šavlí zvukařských se pro tento večer zhostil Jirka Novorka. Delikátní presso, Tramín červený a jiné dobroty nám nosila Lucka Novorková a my jsme s jednou přestávkou odehráli zhruba šestnáct písní. Jelikož zázemí Divadelní kavárny v Táboře bylo víc než přátelské a vzhledem k tomu, že s námi přišli strávit večer i naši přátelé, musím podotknout, že si v podstatě nedokážu představit lepší páteční večer! Závěrečné posezení na baru, poslední sklenky, poslední tóny přizvukujících kytar a evokujícího hlasu Marka Knopflera (díky Luci) a návrat do mlhou zahalené podzimní Vysočiny.
  
Co dodat…on ten třináctej pátek nebyl zas až tolik třináctej- LEČ!!! Odbyl jsem si asi dvěstě metrů od své rezidence i zkoušku dechovou! Za asistence pánů, jenž tu noc pomáhali a chránili, jsem nadýchal jednu RC kolu, dvě pressa, jemně perlivou vodu a dva hruškové džusy!....Ale to už byla vlastně sobota čtrnáctýho…

Hynek

  Zpět na přehled novinek