ČR OLOMOUC - Živě

Olomouc nás na našich cestách již potkala loni v červnu, kdy jsme si zahráli v Univerzitní ulici v Konviktu na pozvání místní kapely Přátelé na prvním ročníku pořadu Olomoucký slunovrat. Tam nás také poprvé oslovil moderátor večera a současně modrátor pořadu Živě v ČR Olomouc Sandy Nosek. To tehdy padl termín 10.2. a dnes již o něm můžeme mluvit v minulém čase.

…Několik rozhlasových pořadů jsme již absolvovali a jakási minimální schopnost vyjadřování nám snad taky nechybí, ale tentokrát jsme měli před sebou nejen mluvené slovo, ale i živý projev hudební přímo do éteru i do záznamu. A stopáž, kterou pořad nabízí je více, než vstřícná až štědrá. V podstatě necelá hodina muziky a povídání. Pokud mohu mluvit za sebe, byla to velmi poučná zkušenost. Ačkoliv by se mohlo zdát, že pořad může být velmi podobný běžnému koncertu – kapacita Velkého studia pojme kolem 50 diváků – není tomu tak. Génius místa připomíná spíše nahrávací studio, než pódiová prna a výsledná rovnice emocí pak sdružuje další nepojmenované vlivy neustále narušující koncentraci.

Rozvážný moderátor Sandy potom velmi vstřícným způsobem rozmělňuje občasné prvky napětí a do pořadu vkládá klid a vlídnou atmosféru večera neustále podporován diváky, kteří si ten večer utrhli sousto z koláče zábavy té klasické, večerní, domácí, televizní….
Myslím, že jsme se všichni v kapele shodli na tom, že taková zkušenost je tvrdým a prubířským kamenem i obrazem reality a výrazem pravého stavu věcí….

Základním výstupem pořadu je pak CD s živou nahrávkou o deseti písničkách, která se stane bonusem naší produkce a možná i občasným dárkem v místech našeho dalšího působení nejen pro to, že jsou na ní zaznamenány písně ještě nezaznamenané. I vy budete moci pak posoudit výsledek ve výseči, v záložce Mediální okénko. Tedy pokud jste pořad neslyšeli naživo.
Dalším produktem pořadu je pak povídání Hynka o kytarách a o jejich výrobě, který uslyšíte na ČR Olomouc v pořadu Folkový víkend v neděli 21.2.2010 od 16 hodin a jeho reprízu pak 23.2.2010 ve 20 hodin….

Poděkování patří všem, kteří se na pořadu jakkoliv podíleli, všem , kteří za námi do studia přišli a především Sandymu. Díky. Za kapelu Pytrísek

foto: Hynek, respekt. Jarka Nosková

  Zpět na přehled novinek