MORAVSKÝ VRABEC 10

Pohlednice z Mohelnice - 4zdi na Moravském Vrabci a jedna nová píseň:
Ve znamení Vah- i tak by se podtitulkem dal označit náš sobotní výlet do kraje Olomouckého, kde se konalo třetí oblastní kolo soutěže Moravský vrabec, které pořádalo Městské Kulturní Středisko Mohelnice pod záštitou Českého Rozhlasu Olomouc. Soutěž Moravský vrabec má letos jubilejní číslovku 15. A tak jsme byli moc rádi, že jsme mohli zabrouzdat i do těchto vod. Zahráli jsme zbrusu novou píseň Ve znamení Vah- která sklidila napoprvé velký uspěch, k tomu Ulici pod lampou a Rychlodráhu Happiness- a byl to z naší strany zřejmě dobrý výběr, neboť jsme postoupili společně s dalšími pěti zúčastněnými hudebními tělesy do dalšího klání soutěže.

Odpoledne provázel a moderoval Josef MLOK Grim a jako host vystoupil folkovo-bluesový písničkář Jiří Míža ze Staré Vsi u Rýmařova. Český Rozhlas Olomouc ocenil ze čtrnácti přítomných finalistů Bluegrassovou partičku našich krajanů Dostavník a odborná porota udělila první místo triu Alibaba, které využívá pro změnu swingovo-bluesového projevu. My jakožto zaškatulkovaní folkáči jsme byli pochváleni za vokální přednes, zpěv Zuzky (jako vždy) a též byla vyzdvihnuta mandolína v podání Petra Masírky Žižáka.

Tu chválu jsme všichni tak nějak unesli- akorát s Masírkou se nedala cesta domů vydržet- rochnil se v té chvále na D1 ještě u Brna!!! Ale budiž… když má někdo všech pět prstů a na správném místě na hmatníku, tak mu prostě pochvala patří právem.

Za 4zdi Hynek

Foto: Pytrísek a Hynek 

  Zpět na přehled novinek