FOLKOVÁNÍ JARO 10

První letošní Folkování nám opět udělalo velkou radost- den zalitý sluncem- jasný důkaz právě přicházejícího jara - a k tomu hojná účast Vás diváků nás utvrdila, že kulturnímu dění v oblasti písničkaření a folkového projevu vůbec v našich krajích rozhodně neodzvonilo! Tentokrát Vám Pytrísek coby dramaturg připravil několik hudebních lahůdek. První v podání tria Čtyř zdí- Masírka, Zuzka, Pytrísek a písně Korálek z Pytrískovo autorské dílny.

Posléze trefně pobavil věcnými texty a svérázným projevem písničkář Jiří Řehulka a večer nonšalantně zakončila partička Stráníci z Litvínova- za pomocí Víti Troníčka a Fedi Opočenského z východních Pardubic. Tato sestava výjimečné generační plejády je nesporným důkazem toho, že když si lidi v kapele sednou, je z toho nejen kvalitní hudební počin, ale i zábava a to nejen na straně posluchače, ale i na straně samotných muzicírů. Aby ne- ostřílený Litvínovský bard Luboš Stráník umí propíchnout jakkkoli zdrženlivé publikum jedinou větou- známe z praxe…

Opomenout bych neměl ani již tradiční okénko Nechte mne vyniknout, kde byla přizvána na jednu píseň do již zmíněného tria Čtyř zdí mladičká Monika Petráková se svou flétnou- nutno podotknouti, že Monika měla tu vervu a odvahu kontaktovat 4zdi s tím, že by ráda zakusila muzikantského počínání., a tak jsme alespoň na těch pár minut rádi omladili věkový průměr čtyřech zdí…
Doufáme v náklonnost všech, kdož se jakýmkoli způsobem podílejí na našem pořadu Folkování nad Lucernou, které probíhá ve spolupráci s Kulturním zařízením města Pelhřimova a věříme, že neztratíme ani Vaši diváckou přízeň při našich příštích hudebních večerech.

Přejeme krásné jaro Vaše 4zdi    Hynek

Velmi příjemné hraní za 4mi Zdmi.

Vy, kdož jezdíte po D1, proto, abyste dorazili na místo, kde máte v pohodě koncertovat a odevzdat na podiu výkon hodný ostřílených folkových muzikantů, nám jistě dáte za pravdu, že je to někdy opravdu nadlidský výkon, když kličkujete mezi bezohlednými kamióny, závodícími Audinami a Bavoráky, obsazenými mladými řidiči, kteří mají pocit, že jim přece D1 patří a vy ostatní, co jste pomalí a né správně bezohlední, tady nemáte co dělat.

Nicméně jsme i přes tento fakt rádi přijali pozvání známě folkové formace 4zdi do jejich pořadu Folkování nad Lucernou v KD Máj v městě Pelhřimově.  Jelikož jsme s Verunkou jeli sami a naši pardubičtí chlapci za námi měli teprve dorazit po vlastní ose, šli jsme do restaurace na nějaké to papání, páč nám po té vysilující jízdě nějak vyhládlo. Cestou jsme potkali Víťu Troníčka, kterého mezitím přivezl jeho divadelní kolega Michal a po vřelém pozdravení, nám prozradil, že v té restauraci mají bezvadný knedlíky s vejci, tak jsme se nešidili a dali si rovnou dvě porce vč. červené řepy.  S takto naplněnými žaludky jsme se vrátili do šatny v KD, s tím, že jsme se dlouho neviděli a že bychom se měli nejdříve trochu rozehrát. Feďa mezitím taky dorazil a tak jsme byli kompletní.  Tentokrát Feďa nepřivezl kontrabas, jelikož si pár dnů před tím nešťastně opařil obě ruce při zachraňování bytu a především své dcerky, proti vařící vodě, která se řinula z poškozeného ventilu na topení. Měl vlastně i co dělat, aby mohl hrát na svou novou bezpřašcovou baskytaru, ale musíme říci, že na jeho výkonu to nebylo nijak znát.  Je to velmi statečný chlapec a příkladný otec.
Čekali jsme v šatně, až na nás přijde řada, pozván byl totiž ještě Jirka Řehulka, což je příjemný písničkář z Dobříše, který Folkování nad Lucernou zahajoval. Když už malinko přicházela nervozitka, tak jsme při vstupu na podium zjistili, že není čehož se obávat, protože sálek byl útulný, zvukař pohotový, publikum vstřícné.  Koncert proběhl v pohodové atmosféře, ale to by měli už vlastně posuzovat především naši hostitelé a diváctvo.
Chceme jim poděkovat za pozvání a doufáme, že takováto setkání budeme navzájem absolvovat častěji.

Za Stráníky a přátelé – Verunka a Luboš Stráníci

  Zpět na přehled novinek