Folkování Léto 11

Přátelé, kamarádi, kolegové muzikanti,

dovolte mi, abych Vám jménem hudebního uskupení 4zdi popřál příjemný začátek léta 2011, které oficiálně začalo v úterý 21.června. O dva dny později jsme se rozhodli pojmout toto léto stylově. V kruhu muzikantském a v prostředí malého sálu KD Máj v Pelhřimově jsme přivítali dvě hudební tělesa, jež doufám, nejen pro nás- ale zejména pro Vás, příchozí diváky- byla příjemným letním osvěžením…

Na úvod večera jsme sáhli do vlastních řad, odkud si moderátor večera Petr Sejk- Pytrísek  půjčil svou dceru Manču a společně dvěma písněmi nastartovali příjemnou atmosféru čtvrtečního večera. Mne nezbývá konstatovat, že v tomto případě nepadlo jablko daleko od stromu a nechci „sejčkovat“, ale Sejčci byli dobří!

Ale víte, že to s tím spadlým jablkem nedaleko od stromu nebývá pokaždé až tak úplně pravda? Náš první host tohoto večera mi totiž prozradil, že svým otcem byl(a) odkojen(a) na legendárních Queenech…a vida.. naštěstí se Kláře Šimkové z Batelova připletla do cesty akustická kytara a ještě k tomu její sousedka Markéta Hávová  hrající na flétny a štěrchátka… a navzdory legendě Queen to bylo a je(!) taky moc příjemné! Slyšeli jsme kupu vlastních písniček s vlastním nadhledem a postojem k věci a mně se to prostě líbilo. Další důkaz toho, že pomocí solidního textu, decentní aranži s flétnou a kytarou se lze podělit o nemálo životních postřehů..A soudě dle potlesku má Klára postřeh dost dobrý!

…Nedávno jsem v hloučku hudebníků zaslechl informaci, že dobrý muzikant se pozná zejména dle počtu ujetých kilometrů…  To já bych spíše parafrázoval ve stylu že: Dobrý muzikant se nenechá odradit a i když mu z rádia hraje song ostříleného slovenského barda Richarda Mulera: Poschodoch… po schodech… zdoľávať poschodia…, tak to muzikant nevzdá a na tu D1 přece jen z Prahy na Vysočinu vyrazí… stejně tak učinil i náš druhý hudební host kapela Hluboké nedorozumění z Prahy. Svým skvělým vokálním i hudebním projevem a vlastními texty přispěli do našeho folkového mlýna. Z mého pohledu…k žádnému nedorozumění naštěstí nedošlo- bylo to na pohodu- je to totiž parta lidí, co rozdává energii, srší optimismem. Ačkoli na pódiu někdy bývá trochu tepleji než v sále, užili si u nás nefalšovanou jihočeskou- finskou saunu- ovšem i to přijali s humorem a zvládli levou zadní…navíc zpěvule Majka Krsková s ručníkem se postarala o své kytaristy přímo nadstandardně…Takže na jakékoli další setkání s touhle čtveřicí se já osobně  těším!

Všem, kdož s námi tento večer strávili i těm, kterým povinnosti nedovolili přijít, přeji příjemné léto v plném proudu a dálnice pokud možno ve více proudech… A pochopitelně ať nám vítr do našeho folkového mlýna nepřestane vát...

Foto i text : Hynek 4zdi

 

  Zpět na přehled novinek