Folk IV - 07

...TERMÍN JE ČTVRTEK 20. PROSINCE 2007 - 19.30 hod...

Pavučina ve 4zdech, aneb poslední Folkování nad Lucernou v roce 2007

     …tak by se asi ve stručnosti dal pojmenovat čtvrteční večer, jenž byl prosycen melodickým folkem...

  Pár minut před dvacátou hodinou jsme se zhostili úvodu, se kterým nám pomohly „zapůjčené děti“, jejichž nábor byl pro Pytríska zatím asi nejtěžším úkolem v kapele 4zdi. Několika koledami se dětem za našeho doprovodu podařilo navodit sváteční atmosféru a dozajista se nám podařilo naředit ten předvánoční shon, který pro nás dospěláky, jde většinou s vánočními svátky ruku v ruce.  Náš hudební blok se tentokrát skládal z několika starších osvědčených songů, ale taky jsme dali k dobru čtyři z brusu nové a myslím, že vše dopadlo nad očekávání dobře - alespoň dle reakcí publika soudě… Ale hlavně - hrálo se nám velmi dobře - jak jinak na domácí scéně!
  Naši hosté - Pavučina - ač z velké části oslabena různými chorobami, které nás všechny provází v časech předvánočních, obstála u pelhřimovského publika na výbornou, což nás - coby hostitele pochopitelně těší. Příjemné podání autorských textů, pestré nástrojové obsazení - prostě Pavučina!

   V rubrice „Nechte mně vyniknout“ tentokrát vystoupilo sdružení dam, pracovně "SEX TET", jak nazval Pytrísek vokální skupinu šesti mladých zpívajících dívek. Plný a čistý vokální projev této šestice byl prostě úžasný a víc než sváteční! Vřele doporučuji! Rubrika Nechte mně vyniknout byla pro tentokrát trochu „rozverná“. Nenechala totiž v klidu ani jistého pana Václava, jehož projev byl poněkud spontání i když šlo jen o mluvené slovo - nikoliv o hudební projev. Ačkoli Pytrísek v roli moderátora čekal vtip nebo něco podobného, začal pan Václav nečekaně rozvíjet i příhody ze svého mládí - jejichž součástí byl právě i Pytrísek… nečekaný ale dobrý a vtipný obrat v ději toho večera.
   Se zbytkem 4zdí jsme konstatovali, že nám ten rok koncertování hodně rychle utekl. Slovy Honzy Brože - „Byl to dobrej rok“ a těšíme se na ten další. Věříme, že až se nasytíte rodinného kruhu o svátcích vánočních, až přivítáte rok 2008 a začnete z něj v poklidu ukrajovat krajíc hodin, dnů, týdnů a měsíců, nenecháte nás ve štychu a přijdete se zase někdy podívat a poslechnout, co se nového urodilo mezi Čtyřmi zdmi, a samozřejmě navštívíte nejbližší Folkování nad Lucernou 20. 3. 2008.
   Příjemné Vánoce a Šťastný nový rok 2008, přátelé. 

( Hynek)