Na hlavní stránku kapely 4zdi - folková kapela

Mediální okénko

Ukázky písní

Pro OSA, Stage

folkování

 foto


foto

foto


foto

foto

foto
Folk I - 07

Folk II - 07

MRAUFEST - 07

Folk IV - 07

Folk I - 08

Folk II - 08

MRAUFEST - 08

Folk IV - 08

Folk I - 09

Folk II - 09

MRAUFEST - 09

Folk IV - 09

Folk I - 10

Folk II - 10

MRAUFEST - 10

Folk IV - 10

Folk I - 11

Folk II - 11

MRAUFEST - 11

Folk IV - 11

Folk I - 12

Folk II - 12

MRAUFEST - 12

Folk IV - 12

Folk I - 13

MRAUFEST - 13

Folk II - 13

Folk I - 14

MRAUFEST - 14

Folk II - 14

Folk I - 15

MRAUFEST - 15

Folk II - 15

Folk I - 16

MRAUFEST - 16

Folk II - 16

Folk I - 17

MRAUFEST - 17

Folk II - 17
FOLKOVÁNÍ NAD LUCERNOU 2008

Jarní Folkování nad Lucernou aneb, kterak Arnošt ke kytaře přišel…

Přátelé kamarádi…

   …astronomické jaro března dvacátého jsme přivítali hodně nevlídným počasem, který nás sužoval v podobě dešťo-sněhových přeháněk a teplotou mírně pod bodem mrazu. Bylo tudíž celkem nabíledni schovat se před podivným příchodem letošního jara do útrob malého sálu KD Máj v Pelhřimově.
    Večer se hned po příjezdu účinkujících začal vyvíjet velmi slibně. Tentokrát jsem se pasoval do role zuřivého reportéra a vyměnil jsem kytary za fotoaparát. Pro všechny byla docela příjemná změna, když se úvodu ujalo torzo skupiny 4zdi v podobě tria Pytrísek, Zuzka, Masírka… Zazněl tklivý příběh písně  Byla´s a pak už se Pytrísek zhostil večera coby moderátor. 
    Jako náš první host přijal pozvání Arnošt Frauenberg písničkář ze Žebráku (městečko na půli cesty mezi Prahou a Plzní). Arnošt si publikum dokáže získat okamžitě už při vstupu na pódium. Už jen tím, když usedl za mikrofon a oznámil, že kytaru bohužel zapomněl doma… Arnošt sice působí rozpačitě, ale zato velmi trefně-ví totiž přesně, co dělá! Druh jeho humoru je prostě jedinečný! Kytaru jsme mu pochopitelně půjčili a opravdu bylo co poslouchat. A vzhledem k tomu, že se zabývá tzv. absolutním rýmem, jeho básničky-psané ryze jadrnou češtinou, pobavily nejednoho diváka!   

 

       Velkým překvapením našich dalších hostů z divadelního spolku Rynáreckého divadla byla zpověď - rozhovor se skupinou 4zdi. Honza Brož a Míra Kumžák se zachovali tentokrát nekompromisně a dokonce trochu bulvárně poodhalili soukromí Pytríska - definovali jeho první „intimní“ zážitek se slečnou Pavlou- Pytrísek přesto tvrdí, že žádnou nezná…V okénku „Nechte mně vyniknout“ jsme přivítali místostarostu města Pelhřimov - pana Tomáše Dufka. Bylo moc fajn se vrátit o pěkných pár let zpátky prostřednictvím písně V. Merty.
     Třešinkou na dortu tohoto večera bylo putování napříč hudebními žánry se skupinou Šantré. Snad každý jedinec (byť i méně muzikální) si musí s touto příjemnou čtveřicí muzikantů, kteří se dokáží moc dobře a s citem položit do svých lehkonohých písní, přijít na své. Písně s citem podané vystřídalo několik písní více dynamických - nechyběla ani samba! Přirozený projev Šantré musel zahřát nejednu z prokřehlých duší...

 

 

       Sice to nikdo neřekl oficiálně přímo do mikrofonu, ale jakoby ten večer zaznělo: Tak už to zimo, konečně vzdej! Věřím, že se všichni ten večer nasytili jak dobrou náladou tak i hudbou - tak určitě nezapomeňte přijít na další Folkování!

                                                                                                              Příjemné jaro Vám za 4zdi přeje Hynek. 

 
Copyright © 4zdi - folková kapela | Created by AVT design - tvorba www stránek